Rehabilitace - fyzioterapie

Jako první je nutné absolvovat vstupní rehabilitační návštěvu, na které detailně rozebereme Váše bolesti a problémy. Vyšetření probíhá dle standardů metodiky DNS (vyšetření dle doporučení Prof. Pavla Koláře). Pokud máte lékařské zprávy, záznamy CT, RTG nebo MRI nebo jiné dokumenty, které se vztahují k Vašim bolestem, určitě je vezměte na vstupní rehabilitační vyšetření s sebou. Na podrobnou diagnostiku pohybového aparátu klademe velký důraz, protože chybný závěr má za následek neúspěch při rehabilitaci. Všechny důležité informace Vám v průběhu rehabilitačního vyšetření srozumitelně vysvětlíme a na závěr se domluvíme na možných způsobech fyzioterapie. 

Pro akutní odstranění bolesti využíváme rehabilitačních technik manuální fyzioterapie (Manuální medicína dle Prof. Lewita), svalově relaxační techniky, vibrační terapii svalového spasmu, reflexní tehcniky, kloubní mobilizaci a další prvky moderní fyzioterapie (rázová vlna, laser).

Pro dlouhodobé odstranění bolesti využíváme "Dynamickou senzomotorickou stabilizaci (balanční cvičení)" a "Dynamickou neuromusculární stabilizaci (DNS - dle prof. Koláře)". Jsou to nejúčinnějších terapie zpevnění kloubnů, při které se využívají různá balančně/stabilizační cvičení a posilování dle dětského vývoje svalového systému. 

Jako jediné fyzioterapeutické pracoviště v jižních Čechách jsme schopni provést ultrazvukové vyšetření svalů. Není problém zjistit, zda ve svalu není jizva, zánět, prasklina nebo nějaká organická změna, která by způsobovala bolest. USG diagnostika je vhodná pro sportovní úrazy a jejich diagnostiku.

Pomocí profesionální rehabilitace a cvičení máte tak možnost zvládnout bolest bez léků. Šetřete a starejte se správně o své tělo, určitě se Vám to na zdraví v budoucnu vrátí.

 

Zlatnická dílna Daniel Hala - ruční zakázková výroba šperků, prstenů....

TopDental s.r.o. - precizní stomatologie

Propom s.r.o. - pracovní pomůcky, outdoor

Martin Škoda - autor jedné z nejlepších kuchařských prvotin světa