Rázová vlna

Terapie bolesti rázovou vlnou patří v rehabilitaci k těm nejúčinnějším terapiím pro odstranění bolesti těla. Rázové vlny jsou silnější ultrazvukové nárazy, které jsou cíleně aplikovány na bolestivá místa. Rázová vlna tak "doslova" rozbije bolestivé místo a nastartuje proces hojení. Terapie bolesti rázovou vlnou se už leta využívá v zahraničí. K nám terapie rázovou vlnou přišla přibližně před 15 lety a je v celku mladou terapií bolesti v rehabilitaci a ortopedii. Tudíž se ani na některých pracovištích zatím neaplikuje.

I když název rázové vlny dává tušit, že se jedná o velmi bolestivou terapii, tak tomu ve skutečnosti není. Terapie rázovou vlnou je sice bolestivá, ale většinou jen mírně. Velmi často se setkáváme s tím, že lékaři, kteří s rázovou vlnou nepracují, upozorňují pacienty na možné poškození těla. Bohužel, tedy bohudík, tomu tak není a žádné riziko tady nehrozí. Doplácí na to pouze pacient, protože tak třeba nevyužije účinnou možnost léčby své bolesti.

Naše soukromá rehabilitace používá originální švýcarský přístroj STORZ MEDICAL, u kterého je mnohaletou praxí ověřena jeho účinnost klinickými studiemi. U správně indikované terapie rázovou vlnou je efektivita zlepšení 85%. Abychom zaručili maximální účinek terapie, provádíme vyšetření o vhodnosti aplikace rázové vlny. Průměrný počet terapií rázové vlny je u běžných bolestí 3-5, u chronických problémů 6-8. Pro vyšší komfort provádíme před a po terapii aplikaci vibrační relaxační terapie, která připraví tkáně na aplikaci rázové vlny.

Jen velmi málo pracovišť rázové vlny se specializuje také na problematiku bolestí páteře. Naše pracoviště se touto problematikou zabývá již dlouho a ošetření bolestí zad pomocí rázových vln je velmi účinné u akutních bolestí. Jde velice efektně zmírnit bolest zad nebo výraznou ztuhlost, kterou ostatní terapie nedokáží ovlivnit.

U nás je standardem pro ošetření rázovou vlnou na jednu oblast přibližně 5000 pulzů na jedno ošetření. Do bolestivého místa se aplikuje obvykle 2000 pulzů a na přilehlou tkáň 3000 pulzů. Přilehlou tkáň je vždy nutné ošetřit, aby se rázovu vlnou prohojilo i okolí, které má vliv na dlouhodově lepší výsledek ošetření. Pokud se rozhodnete pro naše pracoviště, tak se vyhnete vyhnete příplatkům za další pulzy navíc, které je ke standardním 2000 rázům nutné většinou připlácet.

Zlatnická dílna Daniel Hala - ruční zakázková výroba šperků, prstenů....

TopDental s.r.o. - precizní stomatologie

Propom s.r.o. - pracovní pomůcky, outdoor

Martin Škoda - autor jedné z nejlepších kuchařských prvotin světa