Reference

 

Ryšlavý Květoslav 1971

"" Rád bych se s vámi podělil o pozitivní zkušenost léčby mých potíží s levou patou. Jako sportovec, v tomto případě triatlon, jsem se pro zlepšení výsledků před cca. 1,5 rokem rozhodl pro zvýšení objemu naběhaných km. Jedná se o mojí nejslabší disciplínu a tak bylo na místě udělat změny. Vše jsem samozřejmě konzultoval s dalšími běžci a triatlety, tak abych se vyhnul případným budoucím potížím. Roční objem naběhaných km narostl o jednu polovinu a vše běželo „jak po másle“. Já se těšil z dobrého pocitu a zlepšených výsledků. V polovině roku se pomalu začala ozývat pata lehkým pobolíváním, které do druhého dne zmizelo. Vždy po námaze. Bolest s přibývajícími dny byla častější a intenzivnější. Nakonec jsem se na patu nemohl postavit a řešil co dál. Přestal jsem běhat a navštívil lékaře, který mi udělal ultrazvuk, aby vyloučili ostruhu a mohli se domluvit na další léčbě. Závěr byl nastavení úplného klidu, do boty používat podpatěnku a rehabilitaci. Protože jsem ani po 14 dnech nepozoroval žádné zlepšení a nebyl zcela přesvědčen o správnosti léčby, hledal jsem jiné možnosti. Na doporučení kamaráda jsem oslovil Bc.Václava Kovalovského, fyzioterapeuta, člověka s několika letou zkušeností a praxí. Výborný přístup, příjemné prostředí, ale čeho si nejvíce cením je, že mi konečně někdo pořádně vysvětlil jaké potíže s patou mám a jaké jsou její příčiny. Následná léčba přinesla okamžitou úlevu, bolest ustoupila a já se mohl věnovat svým aktivitám. Stačila jedna návštěva a progres byl natolik znatelný, že jsem tomu nechtěl téměř věřit. Po pěti měsících jsem absolvoval kontrolní vyšetření, které potvrdilo pozitivní vliv této léčby. Ještě jednou děkuji V. Kovalovskému a jeho služby mohu vřele doporučit.""


Vít Kyselák 1993

"" Mé problémy od naražení kyčle mi nedovolovali dále sportovat na kole. Stále držím Vašich rad ohledně stylu jízdy. Hlavně pořád praktikuji Vámi doporučené cviky. Také jsem čas jízdy prodlužoval až jsem se před nedávnem dostal na 4 hodiny čisté jízdy. Tento víkend jsem již neodolal pokušení a jel jsem 180km trasu a neměl jsem žádné bolesti. Takže již vyhlížím první závody.
Velmi moc Vám děkuji za cenné rady a celkově za pomoc dostat se zpátky do jízdy schopného stavu.
Ještě jednou děkuji. ""


 Matěj Hakl 1988 - závodní SKATEBOARD jezdec

""Měl jsem úraz kotníku, silný výron společně s úlomkem kosti. Nebyl to můj první úraz kotníku a nemohl jsem se bolesti zbavit ani 5-6 měsíců po úrazu. Před tímto úrazem jsem měl menší výron a odraženou patu. Všechny tyto 3 nepříjemné úrazy během necelých dvou let, a to na stejné noze. Trápila mě bolest kotníku v úponech vazů a "achilovka". K tomu všemu pocit nestability a ztuhlost. Vyhledal jsem pomoc u pana Kovalovského a společnou kombinací rázové vlny a laseru jsme kotník opět rozhýbali a celkové zlepšení se dostavilo hned během měsíce a půl. Jelikož jezdím závodně na skateboardu již 14 let, budou-li mě trápit nějaké části těla stejným způsobem, vím kam se mám obrátit. Všem kteří mají podobné problémy, jednoznačně doporučuji. Děkuji""

http://www.youtube.com/watch?v=MFVHpykpnOI

http://www.youtube.com/watch?v=RXFJuG80fzE


Vlaďka Uhlířová 1978 - vrcholová tenistka (WTA 18. místo ve čtyřhře na světě, semifinalistka grandslamového turnaje US Open 2007 ve čtyřhře).

"" Dobrá rehabilitace je přesně ten druh nadstandardní péče o tělo, která v českém zdravotním systému schází. Pan fyzioterapeut Kovalovský dokonale rozumí tělu a bolesti zad nejenom vrcholového sportovce. Jsem ráda, že mi pomáhá udržovat mé tělo bez bolesti. Navíc pomocí speciálních zdravotních a kompenzačních cvičení se cítím, že je mé tělo v lepší kondici, což je nejlepší prevence zranění a jiných případných problémů. Pokud zrovna nejsem na turnaji mimo Evropu, tak se ráda vrátím za fyzioterapií do Českých Budějovic.""


Mgr. Petra Červená

""Chci moc poděkovat za Váš čas a péči. Záda nebolí, kyčle drží :-)! Jestli začne něco bolet, ráda se zase na Vás obrátím.""


Anna Kahovcová 

""Děkuji Vám za Vaše terapeutické postupy – moc jste mi pomohl. Přeji Vám hodně štěstí a také hodně pacientů, kteří Vaší fyzioterapii potřebují.""


 

RNDr. Martina Hajdušková, Ph.D.  1980

""Pan Kovalovský je skutečnym odborníkem v oboru. Poté, co mě asi 3 měsíce trápila bolest kotníku a po vystřídáni několika lékařu i rehabilitací v tuzemsku i v Německu jsem byla šťastná, že jsem vyhledala Dobrou rehabilitaci. Až pan Kovalovský nejen že upřesnil diagnozu, ale navrhl komplexní a efektivní léčbu, včetne nasledné rehabilitace a poradenství prevence. Pozitivní výsledky byly patrné již po jednom měsici. Pan Kovalovský mi vrátil optimismus a umožnil mi návrat ke sportu, bez kterého si nedokážu představit být. Bez váhani plne doporučuji jeho služby, bez jediné výhrady. A uklidňuje mě fakt, že v prípadě potřeby už vím, na koho se obrátit.""


Jiřina Pártlová 1959 - rehabilitace po operaci kolene

"" Dobrý den pane Kovalovský, v pořádku jsme se vrátili z Kanady a musím vám ještě jednou poděkovat za vaši pomoc. Absolvovala jsem tam všechny túry,kromě první, na kterou jsem si netroufla, neboť bylo docela málo času.Ale vyšla jsem i 11 km túru se 650 m převýšením. Nahoru koleno šlapalo dobře, dolů to bylo horší, chodila jsem cik cak a pajdala,ale viděla jsem vše. Jsem moc ráda, že vše, co jsem před tím absolvovala, nebylo zbytečné. Koleno docela slouží, už moc nepajdám a myslím, že ho propnu na 100%""


Mgr. Ludmila Hliňáková 1981

""Asi týden po porodu se u mne objevila velmi intenzivní bolest vystřelující z oblasti pánve do stehna a celé pravé nohy. Viditelně jsem kulhala a bylo téměř nemožné se na nohu postavit, což byl problém nejen při oblékání, ale zejména při péčí o miminko. První co mne potěšilo bylo, že mne pan Kovalovský objednal do týdne, což pro mne byla dohledná doba. Když jsem k němu přišla, pečlivě mne prohlédl a myslím, že velmi přesně určil zdroj a příčinu bolesti. Ukázal mi několik cviků, které se mnou několikrát zopakoval a pak mi je ještě schématicky nakreslil na papír. Za to jsem mu byla velice vděčná, protože bez papíru bych jen stěží tápala, jak se který cvik prováděl. Po několika dnech poctivého cvičení bolest přešla a už se neobjevila. Při druhé návštěvě jsem dostala několik dalších cviků pro zpevnění svalů. Pan Kovalovský mi vždy vše pečlivě a detailně vysvětlil, takže jsem věděla, jak problém vznikl, proč to bolí, co a jak na postiženém místě funguje a fungovat má. Opravdu profesionální přístup, určitě doporučuji. ""


Ing. Pavel Fučík 1963

""U pana Kovalovského jsem byl prvně s bolestí u lopatky, se kterou jsem se jednou probudil. Je to již 1,5 roku a bolest se po asi čtyřech rázových vlnách nevrací. Když mě něco bolí tak to nyní společně řešíme a zatím 100% úspěšnost, LASEREM mi pomohl také od bolesti chodidla a kolene. Občas chodím na prevenci a cítím se dobře.""


Martin Matějček

""Více než dva roky mne trápily velké bolesti achilových šlach. Jako aktivní sportovec (fotbal) mne toto velice omezovalo a nebyl jsem schopen žádným rozcvičováním, masírováním ani promazávaním se těchto bolestí dlouhodobě zbavit. Po návštěvě p. Kovalovského, který mi doporučil léčbu rázovou vlnou doplněnou laserem a po absolvování této léčby u něj můžu s odstupem několika měsíců říct, že bolesti úplně ustoupily a nevrací se ani po zátěži. Dobrou rehabilitaci p. Kovalovského mohu maximálně doporučit. Ještě jednou děkuji. Martin Matějček.""


Mertlíková Libuše 1948

"" Měla jsem 5 let bolestivý pravý palec, velký výrustek. Protože jsem pošťačka, tak mě to při chůzi velmi bolelo. Rozhodla jsem se pro rázovou vlnu a LASER. Pomohlo mi to velmi, je to výrazně lepší.""


Zvettler Jan 1956 - bolesti pravého ramene

""Zhruba 20 let bolesti ramene při smeči na volejbale, poslední 2 roky jsem kvůli bolesti nehrál. Byl jsem celkem  4x na opichu ramene, který moc nepomohl. Bolestí se v noci budím, bolí mě rameno při vtočení ruky dovnitř, při řazení v autě a při upažení. Dobrou rehabilitaci jsem zkusil jako poslední možnost. Po 4řech ošetřeních rázovou vlnou jsem bez výrazné bolesti ramene. Ikdyž podle pana Kovalovského se nedá vyřešit příčina a mohlo by se mi to vrátit, tak jsem zatím spokojen a do budoucna uvidíme.""


Havlíčková Helena 1964 - bolest zad

""Zhruba 1,5 roku mě bolela záda u pravé pánve hlavně při stání. Po 5ti minutách stání jsem musela na bobek a záda si natáhnou. Rázová vlna mi moc pomohla a bolesti jsem se zbavila. Do té doby mi nic lékařského nepomohlo, byl to zablokovaný sval.""


Martin Škoda 1994 - autor jedné z nejlepších kuchařských prvotin světa, www.martinskoda.com

""Několik let mě trápily problémy s bolestí zád a točením hlavy. Byl jsem na různých rehabilitacích i masážích. Nic mi ve věčí míře však nepomohlo. Až když jsem přišel k panu Kovalovskému na rehabilitaci, ukázalo se, že tohle byla konečně opravdu ta "Dobrá" adresa. Zlepšení přišlo velmi rychle a navíc mě to časově ani moc nezatěžovalo - cviky byly jednoduché a nezabraly mi ani 15 minut denně. Jsem moc rád, že jsem právě tohle místo objevil a vám všem Dobrou rehabilitaci vřele doporučuji!""


Aleš Gruber 1981

""Při fotbalovém utkání jsem udělal "provaz" abych zabránil soupeři v rozehrávce a v tu chvíli začali moje zdravotní problémy. Ucítil jsem nesnesitelnou bolest v oblasti třísel. Druhý den jsem navštívil chirurgii a tam mi řekli, že je to zřejmě natažené/natržené tříslo a že to bude chtít klid, ale jak dlouho neřekli. Po 4 měsících se to nezlepšilo natolik, abych mohl opět sportovat, jak jsem zvyklý a tak jsem se rozhodl navštívit fyzioterapeuta pana Kovalovského. Velice pozitivně hodnotím příjemné prostředí i přístup k pacientovi. Léčbu jsme prováděli LASEREM a hned po první aplikaci jsem cítil zlepšení. Celkem proběhly 4 aplikace a bolest byla pryč. Moc vám děkuji.""


Mgr. Jiří Zibura, 1959, České Budějovice, ředitel ZŠ a MŠ Borek

Letité bolesti zad a křeče v nohách

"" V péči Bc. Kovalovského jsem už čtyři měsíce(od srpna 2007). Vyhledal jsem ho, protože letité bolesti zad se letos výrazně zhoršily, přibyla blokace páteře a úporné křeče v nohách. Při první návštěvě pomocí měření elasticity páteře diagnostikoval stav a odblokoval krční páteř. Při druhé návštěvě uvolnil bederní páteř a já se po několika letech mohl s napjatýma nohama při předklonu dotknout prsty země. Naučil mě cvikům, které denně provádím, doporučil mi pomůcky zefektivňující cvičení. Potíže odezněly a já mám zase radost z pohybu. Velmi oceňuji jeho odbornost a zručnost, komplexní náhled na věc, velmi příjemné čisté prostředí, kultivované jednání a diskrétnost ke klientovi. Protože učím tělocvik, zařadil jsem některé cviky do přípravy dětí. Záleží mi nejen na mém zdraví, ale i na zdraví mých kolegyň, proto jsem služby Bc. Kovalovského zařadil do systému péče o zaměstnance a předplatné na služby Bc. Kovalovského zpřístupnil každému členovi sboru. Velmi mi pomohl a jeho služby rád doporučuji. ""


René Sochor 1971 (obchodní zástupce), Zliv

"" Do rukou pane Kovalovského jsem se dostal v naprosto zoufalé situaci se zablokovanou krční páteří. Bohužel již řadu let mám vleklé problémy s blokací krční páteře. Má profese obchodního zástupce mi dokonale „napomáhá“ k těmto potížím. Neustále vystrčená hlava pří řízení automobilu a následné vysedávání u PC při zpracovávání projektových dokumentací prostě nezvládám ve správném posedu. Přestože jsem celý život sportoval a sportuji i nadále včetně všech různých protahovacích cviků, bohužel se stále se opakujících blokací nemohu zbavit. A v takový moment potkat člověka, jako je pan Kovalovský, berete jako dar z nebes. Dále mohu už pouze konstatovat. Vzhledem ke své již zmíněné sportovní minulosti a to i na profi úrovni mohu s klidem prohlásit, že pan Kovalovský prostě umí. Přicházíte s límcem kolem krku a odcházíte s límcem v ruce a jste OK. Také ochota pana Kovalovského je naprosto skvělá, neboť dokáže pomoci, i když zrovna nejste objednán (blokace krku si prostě neplánujete). Jsem sakra rád, že máme v Budějkách takovéhoto specialistu. Pane Kovalovský, ještě jednou díky moc. R. Sochor ""
 


František Hálek (důchodce), Sušice

"" Stále cvičím cviky od Vás a 4 + 5 bederní obratel je téměř bez bolesti, děkuji. ""


Daniela Dvořáková 1969, Černá v Pošumaví - chovatelka skotu

"" Při Vašem posledním léčení mé velmi bolestivé patní ostruhy na levé noze, jsem slíbila, že Vám pošlu zpětnou vazbu, abyste věděl, jak se mi daří. Vaší a skutečně jen Vaší zásluhou (lékaři mi bohužel nepomohli) jsem se po asi 3,5 až 4 letech ostrých vystřelujících bolestí do paty při každém kroku, těchto bolestí po Vašem léčení konečně zbavila. Po poslední rázové vlně a následném hlubokém laseru jsem ještě asi 3 týdny až měsíc cítila bolesti v noze, zřejmě se pata hojila uvnitř. Ovšem nyní jsem absolutně bez jakékoli bolesti - zdá se jako by se mi moje levá pata znovu narodila.
Ctěla bych Vám tímto bohatě poděkovat, popřát Vám mnoho takto spokojených a vyléčených pacientů, jako jsem já! Jsem ohromně ráda a vážím si toho, že jsem Vás našla v Českých Budějovicích a začala se u Vás léčit! Jste profík, máte příjemný a jemný přístup k pacientovi a jste perfektní fyzioterapeut. Také jste mi léčil zvětšený a velmi bolestivý palcový kloub na mé pravé noze rázovou vlnou a hlubokým laserem a tento mě také vůbec nebolí, zkrátka nyní nevím, že jej mám. Jsem opět jako dříve schopná nekonečné chůze - miluji chůzi pěšky, ať už je to pracovně za krávama na pastvu anebo sportovně pěší nebo horské tůry, to mám nejraději a teď díky Vám se mohu zase plně svým krásným koníčkům a zdravému pohybu plně a šťastně věnovat. Děkuji Vám srdečně za Vaší vřelou a profesionální péči a budu Vás známým a kamarádům jen doporučovat""


Karel Sebera 1951, České Budějovice

"" Zhruba 30 let mě bolívají záda. Na konci roku 2012 mi začala silná bolest kolem levé kyčle, která vystřelovala do nohy a zadku. Po neúspěšných rehabilitacíh a léčbě jsem narazil na DobrouRehabilitaci. Pan Kovalovský odhalil nějakou křeč v hýždi, která držela nerv. Po 2 rázových vlnách se mi výrazně ulevilo. Nyní mám terapii za sebou, bolest kolem kyčle je pryč. Ještě musím posílit svaly kolem páteře a snad to bude jako dřív.  ""


Ing. Petr Gruntorád, 1982, České Budějovice, BOSCH

Bolest kolene, ramene

"" V roce 2009 jsem si přivodil luxaci pately (čéšky) na pravé noze. Po šesti týdnech fixace a chození o berlích jsem ztratil část svalové hmoty na pravé noze a v rozložení váhy jsem upřednostňoval levou nohu o 20%. V rámci rehabilitace jsem navštěvoval pana Kovalovského, který mi poradil nejen, jak nabrat zpět svalovou hmotu a nepoškodit cvičením koleno, ale také mi pomohl se stabilitou a navrácením rozložení hmotnosti zpět v poměru 50:50. Velice mě potěšil jeho přístup a profesionalita v oboru. Jako rekreační hráč volejbalu jsem v létě roku 2010 zaznamenal problémy s ramenem. Rozsah pohybu nebyl stoprocentní a v některých částech byl velice bolestivý. Po vyzkoušení různých protahovacích cvičeních a několika měsíční pauze od volejbalu se stav nezlepšil. Poučen z předchozí dobré zkušenosti jsem začátkem roku 2011 opět vyhledal Dobrou Rehabilitaci. Šlo o problém úponu svalu v ramením kloubu. V té době se naskytla možnost využít nový přístroj rázové vlny, který by mému problému mohl pomoci. Zprvu jsem byl skeptický a i první rehabilitace pomocí tohoto přístroje byla bolestivá. Podstoupil jsem šest terapií. Výsledek mě překvapil. Ramenu se vrátil stoprocentní rozsah pohybu, ale ani při delším hraní volejbalu nepociťuji bolest. Po dvou pozitivních zkušenostech mohu jen doporučit. ""


Mgr. Martin Gaži, 1972, České Budějovice, historik památkář

Výhřez ploténky bederní páteře

"" Výhřez ploténky s postižením nervů vedoucích celou nohou až do malíčku je problém nejen nemilý a člověka v mnoha činnostech omezující, ale i velmi bolestivý. Odborná péče a cvičení pana Kovalovského mi od začátku pomohla bolest snížit do snesitelných mezí, poskytula okamžitou úlevu od nejbolestivějších projevů a dávala naději dalšího zlepšování. Proč? Pan Kovalovský svým pacientům naslouchá, nepřistupuje k lidskému tělu jako opravář ke stroji. Jeho znalosti a zručnost mi nadále pomáhá udržet mé ploténky téměř bez bolesti. ""


Hana Kofroňová, České Budějovice, projektant

Bolesti spodních zad

"" V průběhu dovolené 2009 se zintenzivnily moje bolesti v oblasti bederní páteře, které jsem již v minulosti několikrát pocítila. Po nástupu zpět do pracovního procesu (jsem zaměstnána jako projektantka) se bolesti rozšířily do pravé nohy a vše vyústilo v pracovní neschopnost trvající 4 měsíce. Bolesti však byly stále neúnosné a já si vzpomněla na moji návštěvu u zubní lékařky, jež mi líčila výborné zkušenosti se svým fyzioterapeutem panem Kovalovským. Rozhodla jsem se vyhledat jeho pomoc – a dodnes lituji, že jsem tak neučinila již dříve. Jemný a citlivý přístup a zjevná profesionalita pana Kovalovského ve mně vzbudily od počátku naději, že moje dlouhodobé potíže mohou odeznít a pokud se sama přičiním pravidelným a správným cvičením, bolesti ustanou. Po ukončení terapie jsem nyní skutečně bez bolestí a vybavena do budoucnosti odbornými radami pana Kovalovského a cviky, jež denně cvičím, věřím, že se moje potíže již nevrátí. ""


Růžena J., 1945

Počínající inkontinece

"" Na cvičení pánevního dna jsem přišla se svojí sestrou, po čtyřech lekcích cvičení jsem se kompletně zbavila počínajících problémů s inkontinencí. Poznala jsem jak je důležité, abych byla pod kontrolou a dohledem a cvičila správně. ""


Marie Bůžková, 1969, Velešín, hudební pedagog

Bolesti krční páteře

"" Po několika marných pokusech najít nějaký vhodný způsob, jak si udržet svá záda bez bolestí, jsem se rozhodla vyzkoušet na doporučení jedné mé známé, služby fyzioterapeuta. Byla jsem mile překvapena jeho profesionálním a velice citlivým přijetím, které doplňovalo harmonické a příjemné prostředí. Trpěla jsem již několik let bolestmi krční páteře a celkovou ztuhlostí šíjových svalů a hrozilo zablokování páteře. Odhalil a vysvětlil příčinu mých obtíží a speciálními jemnými hmaty mi bolavá místa uvolnil a odblokoval. U pana Kovalovského jsem se naučila cvikům, které pomáhají a nejsou časově vůbec náročné. Přirozeně a nenásilně, pomocí protahovacích a posilovacích cviků jsem se zbavila dlouhodobé ztuhlosti a napětí. Nyní mohu lehce otáčet hlavou a na své bolesti jsem mohla již zapomenout a vím, jak se i nadále udržet v dobré kondici. ""


Veronika K., 1975

Inkontinence

"" Měla jsem dlouho problémy s únikem moči a při mé těžší práci byl dost velký problém abych se problémů zbavila. Ze začátku mi fyzioterapeut vysvětlil jak je třeba postupovat a co je třeba všechno zpevnit. Tak jsem si uvědomila, že to, co jem doposud dělala sama bylo k ničemu. Po čtvrt roce cvičení jsem téměř bez problémů a mohu zase v klidu pracovat a nemusím se za sebe stydět. ""


Jana Holoubková, 1978, České Budějovice, PR manažerka na mateřské dovolené

Migrenózní bolesti hlavy

"" Několik let mě trápily silné bolesti hlavy, které se projevovaly vždy navečer, po pracovním dni stráveném u PC nebo na pracovních jednáních. Myslela jsem si, že je to klasická migréna a nikdy jsem to odborně neřešila, vždy jsem si pomohla práškem. Ubíralo mi to energii, dost mě to vyčerpávalo. Před půl rokem jsem porodila syna a bolesti se začaly objevovat znovu. Došlo mi, že to možná nebude migréna, ale problém způsobený od páteře. Uvědomila jsem si, že bych s tím konečně po tolika letech měla začít něco dělat a v tu chvíli jsem si vyhledala odbornou pomoc - pana Kovalovského. Hned při první návštěvě odhalil příčinu bolestí, vše mi dopodrobna vysvětlil a odblokoval mi krční páteř. Naučil mě pár nejdůležitějších cviků a bolesti odezněly. Nevěřila jsem tomu, že několik bezbolestných cviků a protahování mi může natolik pomoct. Nicméně skutečně se cítím o dost lépe, bolesti hlavy přešly a já si konečně zase připadám jako zdravý a výkonný člověk. Panu Kovalovskému za to moc děkuji a lidem, na kterých mi záleží, ho doporučuji. Návštěva u pana Kovalovského je totiž také příjemná relaxace. ""


Ing. Jiří Schandl, 1932, České Budějovice, přednosta oblastní kanceláře ČKAIT

Omezený pohyb v ramenou

"" Problémem staršího člověka je udržet si pohyblivost při minimální bolestivosti. Odbornou fyzioterapeutickou péči, kterou jsem u Bc. Kovalovského dvakrát absolvoval, se mi podstatně zvýšila hybnost končetin a snížila bolestivost. Zároveň jsem se naučil pár vhodných kompenzačních cviků, které mi pomáhají dosažené zlepšení udržet. ""


Sylvia Kreiner, 1980, Nová Ves

Bolesti zad

"" Sechs Jahre suchte ich in Deutschland Hilfe. Ständig hatte ich eine Nervenentzündung und davon schmerzte mein ganzes Bein. Manchmal waren die Schmerzen so groß, dass ich kaum laufen konnte und Krücken benötigte. Ich war bei allen möglichen Ärzten und durchlief alle möglichen Untersuchungen ( MRT ; Röntgen ), ich probierte Massagen und andere Physiotherapeuten aus, aber niemand stellte etwas fest und keiner war in der Lage mir längerfristig zu helfen. Zum Schluss versuchte ich Sport zu machen, doch davon wurden die Schmerzen noch schlimmer.
Als die Schmerzen anfingen, wechselten sie vom rechten ins linke Bein und hörten nach 3 Tagen auf. Je öfter ich die Schmerzen bekam, desto länger dauerten sie. Nach 4 Jahren war es dann so schlimm, dass mein Bein 3 Monate am Stück schmerzte. In dieser Zeit war ich ständig bei Ärzten, alle diagnostizierten nichts und sagten ich sei ein Simulant.
Dann zogen wir um nach Tschechien und endlich fand ich den Physiotherapeuten Herrn Bc. Kovalovsky. Bei ihm habe ich endlich nach vielen Jahren Hilfe und Schmerzlinderung erhalten. Dadurch, dass ich so viele Jahre lang Schmerzen in der Beinen hatte, habe ich so gut wie keine Kraft und es wird ziemlich lange dauern, bis es sich normalisiert und die Schmerzen gänzlich verschwinden. Mittlerweile nimmt die Kraft in den Muskeln wieder zu und Herr Kovalovsky hilft mir mit entsprechenden Kräftigungsübungen und auch in der Zukunft mit Präventionsübungen. ""

SYLVIA KREINER

"" Šest let jsem v Německu hledala pomoc. Každou chvíli jsem měla zánět nervu a bolela mě celá noha. Občas byly bolesti tak velké, že jsem nemohla skoro chodit a potřebovala jsem berle. Byla jsem u všech možných lékařů a prošla jsem mnoho vyšetření (RTG, MRI), zkusila jsem masáže a jiné fyzioterapeuty, ale nikdo nic nezjistil a nikdo mi nebyl schopen pomoci. Nakonec jsem zkoušela i sportovat, ale to bylo také vždy horší.
Když bolesti začaly, tak se střídala levá/pravá noha. Ustávalo to tak po 3 dnech. Čím to bylo častěji, tím déle to trvalo. Po čtyřech letech to bylo už tak hrozné, že mě noha bolela i 3 měsíce v kuse. V tomto čase jsem byla pořád po doktorech. Všichni se shodli na jediném, že na mě nic není a že jsem simulant.
Potom jsem se přestěhovala do Čech a našla jsem konečně pana fyzioterapeuta Bc. Kovalovského. U něj jsem konečně po letech našla pomoc a úlevu od bolestí. Kvůli tomu, že jsem tolik let měla bolesti v nohách, tak v nich teď nemám skoro žádnou sílu a bude docela dlouho trvat, než se to obnoví do normálu a bolesti zmizí. Nyní se svalová síla už začíná obnovovat a pan Kovalovský mi pomáhá s veškerým cvičením, posilováním a do budoucnosti i s prevencí. ""

SYLVIA KREINER


Robert Šerý, 1969, Třeboň, manažer

Bolesti bederní oblasti

"" Počátkem ledna 2008 jsem onemocněl těžkým zápalem plic. V průběhu nemoci, kdy jsem prakticky jenom ležel, u mě došlo k těžké blokaci křížové kosti, která se projevovala nesnesitelnou bolestí v bederní oblasti. Nemohl jsem pořádně chodit ani spát. Po absolvování série vyšetření u praktických i specializovaných lékařů, nedošlo k žádnému zlepšení. V podstatě hodně zoufalý jsem na internetu objevil www stránky pana Kovalovského a objednal se na první vstupní vyšetření. Už při první návštěvě mě čekalo první překvapení, jednak v přístupu pana fyzioterapeuta a pak také v tom,jak pan Kovalovský s tělem pracuje. Žádné „škubání“ při kterém Vám projede celým tělem bolest a na které jsem byl dosud zvyklý,ale série cviků a uvolňovacích poloh,které jsem dosud neznal. Již po první návštěvě se bolest zmírnila a hybnost velmi citelně zvýšila. Mám za sebou již několik návštěv a i díky každodenním protahovacím cvikům,které mi pan Kovalovský naordinoval, se cítím stále lépe. Chtěl bych touto cestou doporučit služby Kompenzy všem,kteří mají problémy s hybností a bolestivostí a jímž klasické medicínské postupy nedokázaly pomoci. ""


Jolana M., 1934

Inkontinece

"" Jako žena v důchodu jsem se nechtěla smířit s problémy s únikem moči, které se s věkem jenom zhoršovaly. Od svého gynoekologa jsem dostala doporučení na cvičení k panu Kovalovskému a po jeho instrukcích jsem se naučila pracovat a posilovat pánevní dno tak, že dnes jsou mé problémy minimální a postupným cvičení se stále pomalu zlepšují. Je opravdu důležité mít kontrolu a přesné instrukce od fyzioterapeut, aby cvičení bylo efektivní. Jsem ráda, že e mi podařilo se vyhnout operaci. ""


Monika Machová, 1964, České Budějovice

Bolesti krční páteře

"" Málem jsem se stala zářným příkladem rčení „Sportem k trvalé invaliditě“. Po mnoha letech nicnedělání jsem se rozhodla skoncovat s lenošením a začít sportovat. K obdennímu plavání jsem přidala pravidelné cvičení v posilovně. Tam mi sice v úvodní lekci ukázali, jak a co cvičit, pak jsem ale již cvičila sama a dnes už vím, že jsem některé cviky prováděla úplně špatně. Po 3 měsících se tedy zcela logicky nedostavil pocit utuženého svalstva a zdraví, ale naopak trvalé bolesti krční páteře, které vystřelovaly pod lopatku. Místo do fitka jsem tedy vyrazila na rehabilitaci, kde proběhla klasická procedura: brutální trhnutí hlavou, ukázka 3 cviků na doma a masáže. Po masáži se mi vždy na krátkou dobu ulevilo, aby se pak bolesti vrátily znovu.
Na internetu jsem si našla kontakt na pana Kovalovského. Pečlivě jsem přečetla všechny recenze a říkala si, že jsou určitě silně nadhodnocené. Domluvila jsem si první návštěvu, na kterou jsem šla s velkou skepsí a zároveň zvědavostí, zda třeba skutečně půjdu domů bez bolesti. Neuvěřitelné se stalo skutečností: poprvé po půl roce jsem mohla otáčet hlavu aniž bych musela otáčet celé tělo jako robot.... Obtíže se sice vrátily, ale po cca 6 návštěvách zmizely uplně. Nemohla jsem uvěřit tomu, že by za se pomoci jemných cviků mohlo něco zlepšit, ale je to tak, vyzkoušela jsem si to doslova a do písmena na vlastní krční páteři.
Myslím, že podobných klientů, kteří si v honbě za zdravím ve fitku spíše ublížili než polepšili, přichází k panu Kovalovskému více. Určitě je proto dobrý nápad nejen dát tyto nešťastníky „do kupy“, ale hlavně jim i poradit, jak správně cvičit. Já proto určitě využiji nabídku pana Kovalovského účasti v programu školy zdravého cvičení. ""


Alena Breitová, 1983, České Budějovice

Bolesti páteře

"" V březnu tohoto roku jsem se přistěhovala do Českých Budějovic. Bohužel jsem si přivezla i silnou bolest zad, která mě pronásledovala od prosince, jako vzpomínka na měsíčním upoutání na lůžko. Na internetu jsem hledala, zda takové zařízení, kde by mi konečně od bolesti zad pomohli, v Českých Budějovicích existuje (rehabilitace, které jsem absolvovala, neměly téměř žádný efekt). Našla jsem KOMPENZU.
Mile mě překvapilo, že jsem byla s pochopením vyslyšena a v klidu byl rozebrán můj tehdejší zdravotní stav. Od toho se vše odvíjelo a začala léčebná spolupráce. Doporučený RTG páteře byl též přínosem, ukázalo se, že započatá léčba byla zprvu lehce mimo i když rozhodně byla přínosem pro má bedra. Cviky, které jsem dostala pro cvičení doma, jsem pečlivě dodržovala a tělo začalo kladně reagovat. Bolesti byly mírnější a mírnější, což znamenalo, že tudy cesta vede správně.
Dnes mě záda pobolívají jako každého člověka pracujícího vsedě u počítače, poznamenaného dnešní hektickou dobou. Je ale konec s velkými bolestmi zad a jsem mnohem vyrovnanější i z psychického hlediska, neboť jsem za bolestmi hledala nějakou vážnou nemoc. ""


Kamila Trlicová, 1954, Vyškov, státní zaměstnanec

Bolesti zad vystřelující do končetiny

"" Měla jsem bolesti zad šířící se do hýždě a do nohy. Byla to bolest, která mě omezovala v pohybu. V konečné fázi to vypadalo tak, že jsem ani nemohla spát v leže. Byl problém se na posteli i otočit. Nakonec jsem musela spát vsedě, protože to byla jediná poloha, při které se ta bolest dala aspoň trochu vydržet. Po návštěvě lékaře, který mi naordinoval ibuprofen se potíže trochu zmírnily, nicméně stále byly nesnesitelné. Začínala jsem mít podezření, že mám buď něco s páteří nebo zánět sedacího nervu a nejspíš budu muset jít na operaci.
Dcera mi doporučila návštěvu fyzioterapeuta Bc. Kovalovského, ať to prý aspoň zkusím. Horší to už stejně být nemohlo. Moc jsem tomu nevěřila, že by mi mohl pomoci, ale říkala jsem si, že ta bolest už je tak nesnesitelná, že bych udělala snad cokoliv, aby odezněla. Tak jsem ho kontaktovala a domluvila si návštěvu. Moc nerozumím tomu, co se mnou dělal, ale byly to takové malé pohyby a uvolnění, že jsem tomu nevěřila, že by mi to mohlo pomoci. Ihned po dokončení regenerace a kompenzačního cvičení jsem pocítila velikou úlevu, bolesti se přestaly šířit do nohy. Nakonec se z mé obávané poruchy páteře stalo jen přetížení drobných svalů v pánvi, které imitovalo bolesti sedacího nervu. Prý je to velice časté a téměř všechny bolesti zad to může doprovázet. Stačilo 3/4hodiny terapie a nyní je to už 7 týdnů a jsem úplně zdravá. Vřele doporučuji při jakémkoliv problému návštěvu u pana fyzioterapeuta. ""


Lenka J., 1977, České Budějovice, zaměstnanec soukromé firmy

Bolesti lopatky

"" Dlouhou dobu jsem měla bolesti kolem lopatky. Nejhorší to bylo při práci, kdy mě to velice obtěžovalo. Většinou jsem chodila na masáž, aby mi bolestivé místo rozmasírovali a uvolnili. Vždy to trochu pomohlo, ale druhý den, to bylo znovu tam, kde to bylo před masáží. Kamarád fyzioterapeut mi slíbil, že se na mě podívá. Zeptala jsem se ho na své potíže a on mi říkal, že by to mohlo být od žeber.
Po velice příjemné regeneraci a péči fyzioterapeuta mi bolesti lopatky úplně zmizely. Navštívila jsem ho v červenci 2007 a dodnes jsem bez bolesti. Dnes už k němu zajdu jen na 30min odbornou masážní techniku a je mi fajn. Také návštěvu u fyzioterapeuta velice doporučuji, s podobnou péčí jsem se v Českých Budějovicích ještě nesetkala. ""


Zuzana Faktorová, 1980, České Budějovice, soukromá kadeřnice

Bolesti zad a chodidel v těhotenství

"" Do rukou pana Kovalovského jsem se dostala v srpnu 2007, v době svého těhotenství. Díky své práci jsem denně trpěla nesnesitelnými bolestmi chodidel. Měla jsem přetížené svalstvo, které muselo unést, mou čím dál těžší postavu. Poslední měsíc jsem potřebovala jeho ruce každý týden, ale jeho zlaté ruce by byly třeba i doma. Ještě mi poradil a poučil mě, jak si mohu pomoci sama doma a jeho rady jsem velice ocenila. K mým chodidlům se posléze přidala i má záda, která zásah fyzioterapeuta také potřebovala.
Většina lidí nemá ai tušení o práci fyzioterapeuta a jak správným hmatem a stiskem a stiskem na správném místě člověku uleví a pomůže.
Není se třeba bát ani ostýchat, jelikož problémy máme všichni z nesprávného sezení, ležení a držení těla. Bohužel na svá těla zapomínáme a pak trpíme.
Pokud budete mít nějaký problém, obraťte se na člověka na správném místě, který miluje svou práci, do které dává vše a hlavně má radost, když se cítíte lépe. Velice mě překvapilo barevně sladěné a příjemné prostředí. Fyzioterapeut Vám vyvrátí nepříjemný pocit z bílých plášťů. ""


Marta Mičanová, 1929, České Budějovice, důchodce

Bolesti levé nohy (zánět sedacího nervu)

"" Ráda bych se podělila o své zkušenosti s bolestmi zad a nohou. Je mi 79 let, jsem po třech operacích kyčelního kloubu, čtyřech operací liposarkomu na jedné noze. Pochopitelně jsem se vždy léčila, chodila po doktorech a rehabilitacích. Ale nic mi dlouhodobě nepomohlo.
V listopadu 2007 mě začala bolet pravá noha. Po Novém roce se bolesti tak zhoršily, že jsem nemohla chodit. Má obvodní lékařka mi naordinovala sérii injekcí a prášků, po které bolest trochu ustoupila. K tomu všemu se přidal chronický zánět slinivky břišní a bolesti se opět akcentovaly.
To mě přivedlo k fyzioterapeutovi. Prvním krokem fyzioterapeuta je diagnostika příčiny vzniku bolesti. Podle tohoto zjištění se dále postupuje v cvičení, které je úplně jiné, než jsem zažila na rehabilitacích. Práce fyzioterapeuta na Vašem těle je velice příjemná a šetrná, o všem Vás informuje a Vy máte kontrolu, co se děje pod jeho rukama. Výsledky a cvičení jsou jistě individuální, ale z mé zkušenosti mohu říct, že bolesti pravé nohy zmizely a já mohu opět normálně chodit.
Po prvních 2-3 návštěvách následovalo krátkodobé zhoršení. Nyní už je vše v pořádku a ze všech věcí jsme vybrali jen to, na co mé tělo dobře reaguje a o žádném přechodném zhoršení nemůže být řeč. Nyní mám za sebou 7 návštěv po 14 dnech a cítím se opravdu velice dobře.
Je na každém, aby zvážil, zda je schopen zaplatit za své zdraví. Hlavní je to, že můj organismus nemusí nyní polykat tolik léků, které tělo dost poničí. ""


Maria Sedláčková, 1969, České Budějovice, mateřská dovolená

Artróza kyčelních kloubů, bolesti zad

"" Taky máte artrózu III stupně v kyčlích? Váš ortopéd vám napíše prášky od bolestí a doporučí kolo a plavaní? Na otázku co bude dál, odpoví: počkáme, až bolest bude nesnesitelná , budeme operovat. Taky si myslíte, že se s tým nedá nic dělat?
Přečtěte si moji zkušenost... Čekala jsem pár let, a nic se nestalo, odrodila dvě holčičky a vše se zdálo být v pořádku, ale tu náhle mne chytly záda, byla to bolest, která se nedá popsat. Nejhorší je, že se nemůžete starat o své děti, a spíš vyžadujete, aby se ony postarali o vás, je to hrozná představa že? Když je jim rok a tři roky. Doktorka mi napsala léky, injekce a nařídila klid, ale když vás bolí záda, stejně nic jiného než klid dělat neumíte. Až když jsem měla pocit, že jsem přecpaná práškama a celý zadek mne bolí od injekci, jsem zasedla k PC a našla pomoc. Věřte nevěřte, bylo to jako v pohádce, byla jsem unesená přístupem pana Kovalovského , ten pocit se nedá popsat, to musíte zažit. Jasné, že od něj jsem šla lehce a bez bolestí, ale s pocitem, že má někdo o vás zájem, naslouchá, a nic Vám nevyčítá. Nehledá chyby ve vás, ale snaží se vás povzbudit, uklidnit, a najít řešení, individuální přístup, to je to , co oceňují nejvíc ze všeho, a věřte, není to žádná masáž a škubáni, že vás týden vše bolí, je to jemné protahování, cvičení a posilováni, ale vše v rámci vašich možností. Výsledek jeho práce u mě nastoupil okamžitě. Máte problém si nasadit ponožky a zavázat tkaničky? Nebojte, při příchodu vás p. Kovalovský ujistí, že vám je zaváže, ale při odchodu, si je zavážete sami /vlastní zkušenost/ Takže po vyléčení zad, stejně za tu bolest mohly kyčle a artróza, jsem stálým zákazníkem, preventivně cvičíme kyčle, stahujeme roztažené břicho po dvou těhotenstvích a jsme oba rádi, p. Kovalovský, že mi pomohl, a já že mne nic nebolí, a co je super, v tom horkém létě v klimatizované místnosti. Když někoho uživí jeho koníček, tak mu ze srdce tleskám. ""


Ladislava S., 1959

Inkontinence

"" Od svého gynekologa jsem dostala doporučení na individuální cvičení, ale říkala jsem si, že už jsem doma cvičila dost a že to nejspíš budou vyhozené peníze za další cvičení. Nyní zpětně vím, že to byl omyl a pokud cviky na pánevní dno nejsou přesně naučené a provedené, tak se problém inkontinence nemůže zlepšit. Nyní doma cvičím 2x v týdnu preventivně a jsem ráda, že jsem bez problémů. ""


Marie Lejsková, 1943, Dobrá Voda u Českých Budějovic, důchodce

Bolesti krční páteře

"" Dlouhodobý problém s bolestí zad, zvláště krční páteře, jsem na doporučení spokojené klienty, řešila též návštěvou Bc. Kovalovského. Setkala jsem se s přístupem na výborné profesní úrovni, s velmi citlivým a vyjímečným chováním ke klientovi a uklidňujícím a příjemným prostředím. Péče pana Kovalovského a doporučené cvičení mi úspěšně pomohlo ke zlepšení mého stavu.
Z vlastní zkušenosti Vám mohu takové zařízení vřele doporučit. Určitě budete spokojeni po stránce fyzické i duševní jako já. ""